O mne

Som Michalovčan. Môj dedo (Opapa) bol profesionálny fotograf a moja mamka profesionálne fotografovala  celý život vo viacerých miestnych fotoateliéroch.                     

Prvý fotoaparát mi kúpili rodičia, bola to jednoduchá kinofilmová Beiretta VSN 2. Tak ako mnoho mojich rovesníkov, tak aj ja som premieňal kúpeľňu na tmavú komoru. Neskôr ma Flexaret 4 a Chinon 35 EE – II sprevádzali po horách na expedíciách napr. na Pamíre, Špicbergoch a samozrejme pri lezení v Tatrách a skalných oblastiach doma a v Európe.                                                                                            Digitálne fotografovanie som začal 3 megovým Kodakom v roku 2002 a to prevažne pre zdokumentovanie vlastnej firemnej činnosti – horolezectva, vzdelávania v bezpečnosti pri práci vo výškach a samotných výškových prácach. Poznám fotenie na film, ale fotím len digitálne. 

Vážnejšie som sa fotografovaniu začal venovať od roku 2011. Dovtedy to bolo fotenie dokumentov pri cestovaní, v práci a pri športe. Fotím to, čo ma zaujme a prvotný vnem pokladám za najdôležitejší.